До друку приймаються наукові статті, які містять такі необхідні елементи: шифр УДК; назва статті, прізвища та ініціали авторів (кількість авторів однієї статті не повинна перевищувати п'яти осіб); назву закладу та місто, дані про зв'язок публікації з плановими науково-дослідними роботами (із зазначенням номера держреєстрації).
Вступ:
Постановка проблеми у загальному вигляді, аналіз останніх (за останні 10 років) досліджень та публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми і на які спирається автор, визначення невирішених раніше частинзагальної проблеми;
Мета дослідження:
Містить 2-3 речення, в яких сформульовано яку проблему або гіпотезу вирішує автор і з якою метою.
Об’єкт і методи дослідження :
Включає в себе докладний виклад методик дослідження, апаратури, на якій воно проводилося, критерії відбору тварин і хворих, кількість і характеристику пацієнтів, з розбивкою їх за статтю та віком, якщо потрібно для дослідження. Обов'язково вказується принцип розбивки пацієнтів на групи, а також дизайн дослідження. Слід назвати всі використовувані в ході роботи лікарські препарати і хімічні речовини, включаючи їх міжнародну непатентовану (загальноприйняту) назву, дози, шляхи введення. Даний розділ повинен містити максимальну інформацію - це необхідно для подальшого можливого відтворення результатів іншими дослідниками, порівняння результатів аналогічних досліджень та можливого включення даних статті в мета-аналіз.
Тут вказується дотримання етичних принципів (як місцевих, так і міжнародних: дотримання етичних принципів Європейської конвенції із захисту хребетних тварин; Гельсінська декларація; інформовану згоду хворого). Детальніше див. «Публікаційна етика і її порушення».
Наприкінці розділу «Об`єкт і методи дослідження» виділяється підрозділ «Обробка даних», в якому вказується, якими методами обробки даних користувався автор. Якщо дослідження було рандомізованим, вказується принцип рандомізації. Середні величини наводяться у вигляді М ± m, де М - середнє арифметичне, m - стандартна помилка середнього. У тексті статті і в таблицях при вказівці достовірності бажано приводити повне значення р (р = ..., а не р <...). Коефіцієнти кореляції приводити тільки з зазначенням їх статистичної значущості, тобто зі значенням р, наприклад r = 0,435; р = 0,006.
Результати досліджень та їх обговорення :
Їх слід представляти в логічній послідовності. Ніяких літературних посилань. Дані наводяться дуже чітко, у вигляді коротких описів з графіками, таблицями та малюнками (не копіювати інформацію, тільки один спосіб представлення).
Відсотки необхідно представляти в тексті статті або таблиці, одночасно вказуючи абсолютне значення тієї величини, яка прийнята за 100%, наприклад 25% з 120 хворих. Інший спосіб - вказівка одночасно і відсотків, і абсолютних значень, наприклад: 25% (30/120) або 30 з 120 хворих (25%).
У випадку, якщо проводять послідовний перерахунок відсотків, тобто обчислюють відсоток від відсотка (відсоток від числа об'єктів дослідження в раніше описаної відсотками підгрупі), необхідно зрозуміло описати цю процедуру і представити кількості об'єктів дослідження, що приймаються послідовно за 100%.
Необхідна точність наведених значень відсотків залежить від обсягу вибірки:
- так звані малі вибірки (менше 20 об'єктів дослідження) взагалі не прийнято описувати відсотками (так як значення відсотка виявляється в таких випадках значно більше абсолютного числа об'єктів дослідження). У цих випадках вказуються абсолютні значення частот для значень тієї чи іншої ознаки.
- якщо обсяг вибірки становить від 20 до 100 об'єктів дослідження, то відсотки представляють у вигляді цілих чисел.
- якщо обсяг вибірки більше 100 об'єктів дослідження, то відсоток вказується не більше ніж з одним розрядом десяткового дробу.
Слід виділити нові і важливі аспекти результатів проведеного дослідження, проаналізувати можливі механізми або тлумачення цих даних, по можливості зіставити їх з даними інших дослідників. Не слід повторювати відомості, що вже були вказані в розділі «Вступ», і докладні дані з розділу «Результати». В обговорення можна включити обґрунтовані рекомендації для клінічної практики і можливе застосування отриманих результатів у майбутніх дослідженнях.
Висновки:
В одному-двох реченнях підвести підсумок виконаної роботи: що отримано, про що це може свідчити або що може означати, чому служить і які розкриває можливості. Відобразити перспективи використання результатів. Уникайте претендувати на пріоритет і посилатися на завершену роботу.
Література.
Резюме.
Українською та англійською мовою - не менше 1800 знаків без пробілів включаючи ключові слова.
Таблиці - не більше 4.
Список літератури оформляється без скорочень.
Автори подаються в порядку згадування, транслітерацією, згідно з вимогами Ванкуверського стилю.Посилання в тексті вказуються цифрами у квадратних дужках.
Статті редагуються і рецензуються членами редакційної ради - провідними фахівцями з відповідних областейбіології та медицини.
Текст друкується через 1,5 інтервал без переносів, розмір шрифту 14 у Тimes New Roman в редакторі МIСRОSOFT WORD. Відступ абзацу - 1,25 см знаком табуляції. Поля: зліва і справа 2.5 см. зверху і знизу 3.0 см. Матеріал потрібно надавати на електронну пошту - visnik.umsa@ukr.net.
На останній сторінці тексту повинні бути прізвище, ім'я та по батькові автора, науковий ступінь, поштову адресу,номери телефонів (службовий, домашній) автора, з яким редакція повинна мати контакт.
Основні причини відхилення статей
1. Стаття не проходить за технічними параметрами
- в статті виявляються елементи, які можуть бути плагіатом або ж містяться в статтях, які зараз подані в інші наукові журнали (перевидання статті або її частин, подача статті одночасно в кілька журналів, використання текстів та ілюстрацій без дозволу правовласника). Більш детально з етичними принципами можна ознайомитися на сайті Elsevier;
- рукопис фрагментарна, не завершена, тобто в ній можуть бути відсутні такі ключові елементи, як назва, автори і їх інституційна приналежність, текст статті, ключові слова, бібліографічний список, таблиці, формули та ін.;
- рівень англійської мови, на якому подається стаття, є недостатнім для можливості її розгляду експертною радою;
- формули, креслення, діаграми та ін. ілюстративний матеріал є недостатньо читаним і розпізнаваним;
- стаття не відповідає «Правилам для авторів» окремого журналу, в який вона подається;
- посилання в статті є неповними або застарілими (занадто старими).
2. Стаття не відповідає «Цілям і завданням журналу»
- наприклад, для журналу «Cabron» досліджуваний в статті матеріал може містити вуглець, але вуглецем бути не повинен;
- в статті розглядається вуглецевий матеріал, але акцент дослідження робиться на щось інше;
- стаття не містить наукову новизну в сфері вивчення вуглецю.
3. Стаття є неповноцінною
- в статті розміщені деякі спостереження, які не є повноцінним дослідженням;
- в статті враховуються одні значущі дослідження, але при цьому ігноруються інші значущі дослідження (має місце неповне або одностороннє висвітлення наукового дискурсу).
4. Методи дослідження є незадовільними
- в статті немає чіткої групи досліджуваних предметів, немає чітких параметрів їх порівняння;
- методи дослідження не відповідають загальновизнаним науковим методам і процедурам (дані процедури неможливо повторити, а результати дослідження, отримані нестандартними методами, неможливо перевірити);
- аналіз не має достатнього статистичного обґрунтування або здійснюється поза норм і правил, які є загальновизнаними в конкретній науковій сфері.
5. Висновки не обгрунтовані в тексті статті
- аргументи є нелогічними, неструктурованими або помилковими;
- дані не підтверджують і не обґрунтовують висновки;
- висновки ігнорують значимий масив наукової літератури по темі статті.
6. Текст статті на основі іншої роботи автора
- текст статті є розширеним варіантом інших робіт або наукових доповідей автора або його співавторів, а результати дослідження є другорядними, які не які приносять будь-який внесок в розвиток наукової сфери;
- робота явно є частиною більш великого дослідження, розбитого на максимально можливу кількість окремих статей для наукових журналів.
7. Стаття незрозуміла
- Мова статті, її структура, ілюстрації, розрахунки, формули та інші елементи настільки несуттєві, що не можуть бути оцінені в науковому співтоваристві. Навіть носіям англійської мови може знадобитися допомога.
8. Стаття нудна
- стаття неактуальна, явно «архівного» або «статистичного» характеру, маргінальна по відношенню до наукової сфери;
- проблематика статті, а також питання, які в ній ставляться і актуалізуються, не уявляють інтерес для конкретної наукової сфери або наукового співтовариства;
- дослідження не здатне викликати інтерес у читачів наукового журналу.
Більше інформації про вимоги до наукових статей ви знайдете на сторінці подачі статті від Elseiver, яка містить покрокову інструкцію і додаткові пояснення.